09 January, 2018

Jõulud Neljandal tänaval


Lugemise väljakutse teemakuu JAANUAR (talv, külm, lumi).
" Jõulud Neljandal tänaval "
Autor: Susan Mallery
Tõlkija: Raili Puskar
Lehekülgede arv: 254
Kirjastus: ERSEN
Aasta: 2015


„ Noelle Perkinsile on antud teine võimalus ning tal on kindel plaan elult kõik võtta. Just sellepärast avabki ta Fool’s Goldis oma jõulupoe, mis ülistab tema lemmikpühadega kaasnevat imet. Äri läheb hästi ja kõige krooniks on vapustav sõjaväearst Gabriel Boylan poes kiirel pühadeajal oma abi pakkunud.Gabrieli mälestused jõuludest sarnanevad pigem hapude viinamarjade kui magusate kommidega. Veeta vigastusest paranedes pühi koos perega tundub sama ahvatlev nagu eelmise aasta eggnog. Aga selles linnas on kõigele vaatamata mõni mõnus meelelahutus, kaasa arvatud rõõmsameelne ja seksikas Noelle… ning tema tulikuumad suudlused.Gabriel ei uskunud, et tema on loodud igikestvaks armastuseks, aga kui saatus pakub nii imelist ja üllatavat armastust, siis ütleb sellest ära üksnes tõeline loll... „

Arvasin kohe, et selle raamatu näol on tegemist mõnusa kerge vahepalaga. Esmalt võlus mind ära hoopiski raamatu välimus (jälle! :P ). Kohe peale jõule, näha armsates jõuluvärvides imeilusate kaantega raamatut ja veel mõnusalt soodsa hinnaga, polnud vaja kaua ennast veenda, et tahan seda raamatut. Ja lugeda tahan kohe, kui raamatu kätte saan. Olin valmis üheks romantiliseks nn naistekaks. Seda see raamat kahtlemata oligi, AGA...

... nende kaunite kaante vahel oli midagi enamat kui üks lihtne naistekas. Leidsin hingele pai tegeva loo linnast ja sealsetest elanikest. Suhetes perega, isegi loomadega (raamatus on päris palju karvaseid tegelasi, kes mängivad üsna erilist rolli. Kuigi esmapilgul võiks arvata, et tegu on tähtsust mitteomavate kõrvaltegelastega). Kui on mängus kassid/koerad, siis muidugi kohe sulan ka ;). AGA (siit tuleb juba teine AGA)... ikkagi suutsin midagi olulist veel sellest raamatust leida. Täpsustan siiski, et loo tegelik mõte meeldis. Raamat ise on kuidagi konarlikult kirjutatud. Näiteks häiris mõni faktiline viga. „Emased kassid tuleks kastreerida“. (Isaseid kasse kastreeritakse, emaseid steriliseeritakse ;) ). Liigne „TA“ kasutus. Vabalt võis lauses olla „ta“ kolmel korral ja pea igas lauses ikka „ta“ ja „ta“. Ära tüütas. Kuid ikkagi kõik see ei häirinud niivõrd, et raamatut poleks suutnud nautida.

Tegu on armsa looga, mille taustaks karmide saatustega tegelased. Need tegelased (perekond Boylan, Noelle jt) koonduvad ühte linna, millel on komme inimesi muuta ning panna neid seda linna armastama. Tegu on justkui muinasjutulise linnaga, kus kõik on nii imeline, et inimesed muutuvad samuti seal linnas ;). Siiski on üks oht... LUMI. Lumi saabki võtmetegelaseks, mis paneb asjad liikuma. Kuhu? Kuidas? Kellele soodsas suunas? Seda ma reeta ei soovi. ;)

Põnev, veidi närve kõditav... aga täis armastust. Sain mõnusa lugemiselamuse! NB! Peaaegu sain pisara ka silma ;).

NB! NB! Muide, ma ei saanud eelmisel aastal väljakutsega mäelegi, aga see aasta võtan lausa kaks ette. Põhiväljakutse ja siis teemakuude oma.

No comments: