06 December, 2017

See on see hetk...

... kui kõik jookseb kokku ;). Ülikiirel ajal kannatada hambavalu, jääda haigeks, täita kingisoove ja minna laatadele..., puhastada õu lumest ja naeratada tööl klientidele... uhh... kui uskuda, et inimesele pannakse õlgadele vaid nii suur koorem, kui ta kanda jõuab, siis pean ikka üks mega tugev inimene olema. ;)

Õnneks olen väikestviisi "nõid" ja vaaritan kokku nõiajooke, mis turgutavad keha. Vaimu turgutavad kõik need rõõmsad kirjad, mis minuni jõuavad. Oma kätega rõõmu luua on ülimalt vaimu turgutav tegevus ;).
Päevakübara tinktuur

See tinktuur on haigusi ennetava mõjujõuga. Kui teeme paarinädalase ravikuuri (1 tl 3 korda päevas veega) sügisel läbi, pole karta talviseid külmetushaigusi. Sellel taimel on omadus ergutada immuunsüsteemi kaitsvate vereliblede teket ja takistada viiruste levikut (antiseptiline toime).
Oluline on teda omada koduapteegis seetõttu, et külmetushaiguste ilmnemisel oleks kohe käepärane ravim olemas (gripp, angiin, ülemiste hingamisteede põletik, palavik, peavalu jm).


Varemerohu tinktuur

Tinktuuriga on hea määrida valutavaid liigeseid ja veenilaiendeid. Soovitav on määrida sellega ka verevalumi, venituse, nikastuse, luumurru ja väljaväänamise korral.
Paljudel juhtudel on aidanud tinktuuriga määrimine leevendada ka reumat ja podagrat. Välispidiselt võib kasutada suu limaskesta põletiku, lõhenenud suunurkade ja põletikuliste nahahaiguste (ka varbavahe haudumus) korral. Sissevõtmiseks ei sobi, kuna juured veidi mürgised.


(tekst: http://naistekas.delfi.ee/tervis/tervis/kunksmoori-kombel-terviserohtu-tempimas?id=16691391 )

No comments: