20 December, 2017

Madlike ja Jaanikingu Põnn22. Sinu lapsepõlve lemmikraamat.
" Madlike ja Jaanikingu Põnn"
Autor: Astrid Lindgren
Tõlkija: Vladimir Beekman
Lehekülgede arv: 182
Kirjastus: Eesti Raamat
Aasta: 1994
„ Lugu algab Madlikese uhiuute sandaalidega, mis ta ema keelust hoolimata maitulele minnes jalga paneb. Need saavad poriseks, pealegi kaotab ta ühe neist ära – muidugi oma verivaenlase Miia süü läbi –, nii et on sunnitud ühel jalal koju keksima.
Kogu raamatut läbib kaks suurt vastasseisu – Madlikese ja Miia ning Liisbeti ja linnapeaproua vahel. Esimene areneb tüdrukute sõpruseks, teine kulmineerub ballil, kuhu isa Joonas võtab kohalikke tavasid trotsides kaasa ka teenija Alva.
Sinna sekka mahub palju värvikaid sündmusi, mis enamasti on naljakad ja lõbusad, nii et Madlike võib nende puhul onu Nilssoni sõnadega öelda: nüüd ma tunnen, et mul on elu sees! „

Nii siiras, nii mahe ja täis mõnusat huumorit. Kuigi lugesin seda raamatut vast 20 aastat tagasi, siis lugedes tulid keasti tuttavad ette sealsed naljakad tegelased ja kentsakad juhtumised.
Tore, et tänu väljakutsele taas selle raamatu läbi lugeda sain. Soovitan! Ja mitte ainult lastele 

„Nad on pannud albumi söögisohvale käterätiku peale. Ise põlvitavad nad sohva ees ning vaatavad ülima ettevaatlikkusega fotosid, sest nii uhket albumit peab väga hoidma.Üks asi, mida Liisbet ei mõista, on see, miks ei ole teda nende piltide peal, kus Madlike on ühe- ja kaheaastane. "Aga sa ei saanud ometi meiega olla, kui sa polnud veel sündinudki, siis polnud ju Jaanikingul veel mingit Põnni," räägib Madlike. "Sind polnud veel üldse olemas.""Loll, muidugi olin ma olemas," väidab Liisbet. "Ainult ma ei tahtnud istuda sinusuguse väikese pudimoka kõrval. Ma olin selle asemel kommipoes ja ostsin siirupikompvekke." „

No comments: