09 December, 2017

2 x Alkeemik

47. Kaks samasuguse pealkirjaga raamatut.

" Alkeemik"
Autor: Michael Scott
Tõlkija: Bibi Raid
Lehekülgede arv: 348
Kirjastus: Pegasus
Aasta: 2013
„ Tema teab saladust, mis võib maailma hukutada.
Tõde: Nicholas Flamel sündis Pariisis 28. septembril 1330. aastal. Pea seitsesada aastat hiljem tuntakse teda kui oma aja suurimat alkeemikut. Räägitakse, et ta avastas igavese elu saladuse. Ajalooürikute kohaselt suri ta 1418. aastal.
Ent tema hauakamber on tühi.
Legend: Nicholas Flamel elab. Kuid ainult seetõttu, et on sajandite jooksul valmistanud igavese elu eliksiiri. Igavese elu saladus peitub raamatus, mida Flamel valvab – maag Abrahami raamatus. See on kõige vägevam raamat, mis kunagi loodud. Valedes kätes võib see maailma hävitada.
Just seda kavatsebki doktor John Dee raamatut varastades teha. Inimkond ei saa toimunust aimu enne, kui on juba liiga hilja. Ning kui ettekuulutus tõele vastab, on Sophie ja Josh Newman ainsad, kel on vägi päästa see maailm, mida meie tunneme.
Mõnikord osutuvad legendid tõeks.
Ning Sophie ja Josh Newman leiavad end kõigi aegade kõige suurema legendi keskmest.
Iidne raamat on kadunud. Ja tänapäeva maailma ähvardab oht igaveseks koost laguneda.“
" Alkeemik"
Autor: Oaulo Coelho
Tõlkija: Anneli Tuulik
Lehekülgede arv: 180
Kirjastus: Philas
Aasta: 1996
„ Elu on helde sellele, kes elab Oma Loo järgi...
Brasiilia kirjaniku Paulo Coelho kuulsaim romaan „Alkeemik“ on sümbolistlik muinasjutt sellest, kuidas kuulata oma südame häält. Hämmastavalt lihtsa ja elutarga jutustuse peategelaseks on Andaluusia karjuspoiss Santiago, kes rändab kodumaalt Hispaaniast kaugele Egiptuse kõrbesse, et leida üles imeline aare, mida ta unes nägi. Teel kohtub ta mustlasnaisega, mehega, kes nimetab ennast kuningaks, kristallikaupmehega ja oma õpetaja alkeemikuga. Igaüks aitab karjust tema teel edasi, ent keegi peale alkeemiku ei tea, millist aaret Santiago otsima peaks ja kas tal see ka leida õnnestub. Teekond, mis sai ette võetud selleks, et üles leida varandus, kujuneb hoopis eneseleidmise retkeks, mille käigus Santiago avastab iseendas peidus olevad rikkused. „

Olin päris kindel, et selle teema alla tahan just neid kahte raamatut lugeda. M. Scotti oma lugesin esimest korda. Coelho oma äkki neljandat!? Igatahes olen seda lugenud korduvalt ning selle raamatuga on mul natuke erilisem suhe, kui lihtsalt ühe suvalise raamatuga riiulist. Aga jäägu see suhe minu ja raamatu vahele. 
Coelho raamatut oli tore uuesti lugeda ja meelde tuletada mõtteid, mis mind elus ikka ja aina saadavad. Kirjutan need siia ka välja.

„Mis on maailma kõige suurem vale?“ küsis poiss üllatunult.
„See on: oma elu teatud hetkel kaotame me kontrolli selle üle, mis meiega toimub, ja saatus hakkab juhtima hoopis meie elu. See ongi maailma suurim vale.“

Poiss ei teadnud, mis on Oma Lugu.
„See on see, mida sa alati oled igatsenud teha. Nooruses teavad kõik, milline on nende Oma Lugu.
Siis on kõik selge ja võimalik, inimesed julgevad unistada ja igatseda kõike seda, mida nad tahavad elus teha. Kuid mida aeg edasi, seda enam hakkab sekkuma mingi salapärane jõud, mis veenab neid Oma Lugu võimatuses.“

„KUI SA MIDAGI VÄGA TAHAD, AIATB SIND SELLE SAAVUTAMISEL SALAMISI KOGU UNIVERSUM.“

„MA OLEN NAGU KÕIK TEISEGKI: NÄEN MAAILMA SELLISENA, NAGU MA TAHAN SEDA NÄHA, MITTE SELLISENA NAGU SEE ON.“

„See, mis inimesel suust sisse läheb, ei ole halb,“ ütles Alkeemik. „Halb on see, mis sealt välja tuleb.“

„Kõik, mis juhtunud üks kord, ei juhtu enam kunagi. Aga kõik, mis on juhtunud kaks korda, juhtub kindlasti ka kolmandat korda.“

Scotti „Alkeemik on samuti põnev lugemine, kuid jäi minu jaoks siiski Coelho omale alla. Muidu on kummagi raamatu näol tegu muinasjutuga. Siiski Scotti „Alkeemiku“ enamus tegelasi on päriselt ka elanud ja tegutsenud ning neid ümbritseb veidi salapära . Raamat lõppeb põnevalt, et nüüd on taas mul lugemise soovide nimekirjas mitu raamatut lisaks.

Nautisin lugemist! 

No comments: