29 November, 2017

Winnetou seiklused

10. Raamat, mida kunagi ammu lugesid ja mis jättis sulle tol hetkel vägeva mulje.
" Winnetou "
Autor: Karl May 
Tõlkija: Hans Luik
Lehekülgede arv: 270
Kirjastus: Kupar
Aasta: 1990
Pilt internetist


Seda raamatut (õigemini sarja) soovitas mulle kunagi ema, koduselt raamaturiiulilt, kui otsisin põnevat/paeluvat lugemist. Saaksin selle raamatu panna päris mitme lugemise väljakutse punkti alla. Täitmata punktidest nr 10 „Raamat, mida kunagi ammu lugesid ja mis jättis sulle tol hetkel vägeva mulje“ , nr 13 „ Raamat, mis oli nooruspõlves sinu ema või isa lemmik“ ja nr 40. „Raamat, mida sa mäletad oma lapsepõlvekodu riiulilt“. Ilmselt aasta lõpuks ei suuda kõiki väljakutse punkte täita ... niisiis kimbatus on suur, et millised täita ja millised mitte (lugemata veel kümme teemat ja üksteist raamatut). Aga valisin lõpuks ikkagi nr 10. Sest hetkel kuidagi see number kipub korduma. Ju on vihjeks .
Winnetou sarja olen läbi lugenud u 10 aastat tagasi. Olin siis sarjast vaimustuses ja olen ka nüüd. Hetkel lugesin küll vaid esimese raamatu, kuid meenus ikkagi miks mulle see sari nii meeldis. Raamatus on põnevaid seiklusi ja ürgsust. See ülimõnus tunne, mis lugedes sisse tehib, võimas. Oleks justkui saanud laksu energiat. 
Winnetou esimeses raamatus kohtuvad kaks julget ja vaprat meest. Nendeks on apatšide juhti poeg Winnetou ja raamatu peategelane noormees Old Shatterhand (tegu on hüüdnimega), kes on metsikusse läände läinud raudtee rajamiseks maad mõõtma, aga satud seiklustesse, mis temalt äärepealt elu oleks võinud võtta. Just see viibki uue sõpruseni ja põnevate seiklusteni.
Soovitan soojalt lugeda (kui ei ole seda juba teinud) . Seikluseid ja põnevust jagub igale leheküljele.

No comments: