09 August, 2017

Huntide hellus

" Huntide hellus "
Autor: Stef Penney
Tõlkija: Bibi Raid
Lehekülgede arv: 475
Kirjastus: Pegasus
Aasta: 2008„Kanada, 1867. Lund ja jääd täis tundra serval valmistub üks naine asuma rännakule, mis muudab kogu ta elu.Sellal kui talv oma külma haaret üksildase ja isoleeritud Dove Riveri ümber koomale tõmbab, on üks mees julmalt tapetud ja seitsmeteistaastane poiss jäljetult kadunud. Surnud mehe hüti juurest algavad jäljed viivad põhja poole metsa ja selle taga laiuvasse tundrasse. Kohaliku mehe vägivaldne surm meelitab külakesse nii ajakirjanikke, Hundsoni Lahe kompanii ametnikke, trappereid kui ka kaubitsejaid – kuid kas nad kõik tahavad mõrva lahendada või seda hoopis enda huvides ära kasutada?Üksteise järel asuvad otsijad Dove Riverist teele, ajades jälgi üle hüljatud maastiku, mis on koduks vaid metsloomadele, hulludele ja põgenikele, otsides kes mõrvarit, kes oma poega, kes kaht seitseteist aastat tagasi kaduma jäänud õde, kes unustusse vajunud Ameerika põliselanike kultuuripärandit – enne, kui lumi langeb ja mineviku jäljed igaveseks enda alla matab „

Taas üks raamat, mille kaanekujundus võlus mind tohutult ja sellest ka soov sisuga tutvust teha. Õnneks selle raamatu puhul meeldis sisu samavõrd . Sarnanes „Mees, kes jäi ellu“ sisule, kuid tegelasi oli rohkem. Nende minevikku ja olevikku jälgida üsnagi põnev. Lugu ise kulges rahulikus tempos, kuid kindlasti mitte igavalt. Keskmeks on mõrv, kuid seda vürtsitavad hoopikski inimestevahelised suhted ja muidugi loodus. Selle kirjeldamisega polnud autor tagasihoidlik. Kirjeldused lummasid ja tekitasid kauneid kujutluspilte. Veidi hakkas külm, sest tegevus toimub vägagi külmal ajal (raamat sobiks väljakutse 12. punkti alla, samuti 6. punti alla, kahjuks mul on seal juba raamatud olemas ja seepärast ei saa seda raamatut väljakutse alla panna).
Raamat meeldis, julgen soovitada! 

NB! Tegelikult oli raamatut raske lugeda. Sõna otseses mõttes, oli raske käes hoida, sest tegu on küllaltki paksu teosega. 

No comments: