26 July, 2017

Carrie

25. Sinu lemmikkirjaniku raamat, mida sa veel lugenud ei ole.
"Carrie "
Autor: Stephen King
Tõlkija: Peeter Villmann
Lehekülgede arv: 240
Kirjastus: Skymarket
Aasta: 2013„Carrie on seitseteistkümneaastane koolitüdruk, kes on kogu elu kannatanud oma ema usuhulluse ja klassikaaslaste pilgete ning mõnituste all. Juba väiksena avastas ta endas üleloomuliku võime vaimujõuga esemeid liigutada. Võime avaldus vaid äärmise stressi tingimustes. Siiski saabub päev, kui Carrie kogeb, et võib olla õnnelik ning imetletud. Kuid selleks päevaks on mõned klassikaaslased välja mõelnud eriliselt julmaja alandava "nalja". Ja see on viimane piisk - nüüd vallandub eriti valuliselt Carrie üleloomulik jõud ja toob kaasa verise kättemaksu, mis vapustab kogu Chamberlaini linnakest. „

Stephen King oma headuses. Ehk siis ei pidanud seegi kord pettuma. Lugedes oli mõnus pinge kogu aeg sees. Seda enam, et jõhker koolikiusamine ning kodune terror on sellised väga häirivad teemad. Kui kodus on sama hull või veelgi hullem terror, kui koolis, siis pole ime, et kõik läks nii nagu läks.
Nagu aru sain, siis on see esimene Kingi kirjutatud raamat.
Lugemise väljakutse selle punktiga olin kimbatuses, kuid peale „Lemmikloomasurnuaida“ ja „Myserit“ polnud kahtlust, et mõne S. Kingi raamatu siia punkti alla loen.
Raamatus on loo enda vahele põimitud natuke ka muud juttu. Politsei uurimine, tunnistajate (väheste ellujäänute) ütlused ning mälestused ja seletused sellele, et mis on see eriline võime „telekinees“. Mis see siis õigupoolest on ja kuidas avaldub? Carrie suudab mõtte jõul liigutada objekte ilma neid puudutamata. Juba väiksena avaldusid tema võimed vähesel määral ja kontrollimatult. Aja jooksul on Carrie aga õppinud neid võimeid kontrollima. Nüüd peale tõsist alandust ja terrorit on tema võimete tagajärjed laastavad. Imelikul viisil ei tundnud ma hukkunutele absoluutselt kaasa. Ka Carrie usuhullule ( ja siinkohal on sõna hull selles kõige otsesemas tähenduses) emale mitte. Minu silmis olid koletised just nemad.
Selle raamatu puhul ei vasta kaanekujundus taas sisule, sest kaanel ei ole see Carrie, keda raamatus King kirjeldab. Sama oli „Misery“ eestikeelse raamatu kaanekujundusega. Ehh... lugedes vahepeal pidin kaant vaatama, et veenduda, kas on ikka seesama inimene, keda kaanel nägin. Eitea... keegi teine, verega üle valatud neiu, vaatas sealt vastu. 
Ootan põnevusega millal saan uue S. Kingi raamatu kätte. 😊

No comments: