15 June, 2017

Raamat, mille kaanekujundus ületas sisu ;)

34. Raamat, mille suhtes on sul eelarvamused.
" Walpurgi öö"
Autor: Heli Reichardt
Lehekülgede arv: 309
Kirjastus: Varrak
Aasta: 2014


Selles raamatus pidin nüüd küll pisut pettuma. Kaanekujundus, pealkiri, sisututvustus.... kõik tõotas hoopis midagi muud. Iseenesest sisul ju väga viga polnud ka. Lihtsalt ootused olid teised. Muutkui lugesin ja ootasin, et kohe hakkaks mu ootuste põhine sisu pihta, aga enne sai raamat otsa. 
Võrdlusmomendiks võiks öelda, et ootasin, lähiajal loetud raamatutest, sarnast "Esimese aasta" , "Vongozero", "Süsteem" vms. Tegelikult aga oli raamat sisult pigem "Saatuslikud jõulud" või "Lõhkine" (isiklikud värskemad lugemiselamused, millega saan võrrelda).
Raamat algab meenutustest minevikule (küüditamine). Ja need meenutused jooksid pidevalt loost läbi. Raamatuse tutvustus pani jällegi muud ootama. Raamatu lõpus toimubki midagi küüditamise sarnast. Lühidalt öeldes, AJALUGU KORDUB.
"Tegu on mingis mõttes hoiatusromaaniga, selle tegevus toimub lähitulevikus, millel on ehmatavalt palju ühisjooni üsna hiljutise minevikuga. Terves maailmas on toimunud ootamatud muutused, Euroopa Liidust on eemaldunud varakad tuumikriigid, Lähis-Idas pole rahu saabunud ning laienev ja piire ületav terrorismioht tingib totaalset kontrolli kõige ja kõigi üle. Kõige selle taustal elab sügisest kevadeni Nõmmel üks 44-aastaseks saav üksikema, ametilt tõlk, oma igapäevast elu. Üksikisiku tasandil jutustabki romaan tema loo. Omaette teemaks on võimalus, et hea tahte organisatsioonid võivad oma tegevusega tahtmatult kurjusele kaasa aidata ning inimestega manipuleerida."
Raamatu juures meeldis enim siiski kaanekujundus 😜.

No comments: