17 June, 2017

Lemmikloomasurnuaid

26. Õudukas, väga sünge sisuga raamat.
" Lemmikloomasurnuaid"
Autor: Stephen King
Tõlkija: Tanel Veske
Lehekülgede arv: 489
Kirjastus: Pegasus
Aasta: 2013


„ Doktor Louis Creedi silmad ja sisetunne kinnitasid, et maja on igati sobiv. Ruumikas, vanamoodne, ajahambast puretud ja õdus. Õige koht, kus pere võiks eladada, lapsed suureks sirguda, mängida ja maailma avastada. Maine’i lauged künkad ja niidud tundusid Chicago tossupilvedesse peidetud linnaohtudega võrreldes justkui teine maailm. Ainsaks ohumärgiks oli kaherealisel maanteel tihedalt voorivate suurte veoautode müra, kui masinad kihutasid, gaas põhjas, mööda pikka sirget teelõiku.
Aga maja taga, maanteest kaugel eemal: seal oli ohutu. Vaid üks hoolikalt niidetud jalgrada lookles sügavamale metsa ja seda teed olid käinud mitmed põlvkonnad kohalikke lapsi siira härdusega , et sängitada mulda armastatud lemmikloomade maised jäänused. Too koht võis olla ehk rusuv, kuid turvaline. Kindlasti täiesti ohutu. Mitte mingil juhul ei saanud see paik hiilida su unenägudesse, äratada sind keset ööd, nahk kaetud higiga ja südames õud. „

Oot, oot kuidagi väga tuttava sisuga raamat. Ilmselt olen seda raamatut varem lugenud või siis filmi näinud. Kaldun lugemise poole. Pildi ilmselt vaatasin enda elava kujutlusvõimega juurde.  Kahtlemata on see raamatu korduvat lugemist väärt.
Raamat ise on super hea. Täpselt selline nagu mulle meeldib. Raamat on välimuselt vägev, sisult tempokas ja põneb. Lugemine ei veni, vaid kulgeb väga ladusalt. Seda näitab ka see, et ligi 500 lehekülge lugesin läbi kahe õhtuga (natsa sai unetundide arvelt ikkagi ka loetud  ). Isiklikult minu jaoks ei olnud tegu väga õudsa või räige sisuga. Pigem põnev. Sisu oli nagu sibul, mida rohkem kihte läbi lugeda, seda kibedamalt silmad vett jooksma hakkavad .
Võrdluseks siis näiteks G. Flynni raamat „Paha paik“ oli minu jaoks kohati räige ja õudne. „Lemmikloomasurnuaid“ tundus mitu kraadi mahedam.
S. Kingi teised raamatud on juba mul soovide nimekirjas olemas, aga liikusid nüüd päris etteotsa. Enne olin kimbatuses väljakutse teemaga nr 25 (lemmikkirjaniku raamat, mida veel lugenud pole), kuid nüüd julgen küll öelda, et ilmselt loen selle teema alla mõne S. Kingi raamatu.
NB! Raamatu pealkiri tuleb sellest, et autor elas mingi aeg päriselt sellises kohas, kus oli laste poolt kirjutatud silt „lemmikloomasurnuaid“. Sealt see raamatusse ja raamatu kaanele jõudiski. Selle raamatu käsikiri oli kirjanikul kaua aega valmis, aga välja andmiseks arvas kirjanik ise, et see teema ja raamatu sisu on liiast. Hea, et see siiski ilmus.

No comments: