13 June, 2017

Koera silmis tegija

Vahest Simmu ikka haugub metsa poole. Haukumisel ja haukumisel eristan aga vahet. Seekord ei olnud lihtsalt metsakollidele teada andmine, et "auh, ma valvan siin". Palju närvilisemalt anti midagi teada. Läksin vaatama ja kohe kui uksest välja astusin kuulsin haukumise põhjust. Metsast tulid nii jubedad hääled, et endalgi tekkis nahavahele pisike hirm. Mitte enda pärast, vaid kasside. Nimelt on üks rebane toonud pojad kohe põllu ääres olevasse mullavalli (mille naabrimees lasi metsameestel sügisel kuhjata). See koht on majast u 150 meetri kaugusel. Kuna mu tubli tibividin Tondu käib sealpool põllul hiiri püüdmas, siis esimene mõte kohe, kas kassid on toas. Uhh, õnneks norskas Lurri kapi otsas, Kapu verandal ja Tondu jooksis selle metsast tuleva kisa tõttu kööki ning sealt otsejoones tuppa kapi otsa oma pessa.
Igaksjuhuks läksin metsa vaatama, äkki miski loom on ikkagi hädas. Ehh, ei olnud miskit häda. Üks ilus suur rebane käis mööda metsa ja lõugas. Ei kujuta küll ette mis põhjustel. Igatahes sõimasin rebasel näo täis, et võtku vaiksemalt. Nii mats ei pea nüüd ka onju olema, sa pole siin ainuke, teised tahavad ka elada. ;) Punnis silmadega jõllitati mind, keerati ots ringi ja sellest saati on vaikus majas  metsas.

Simsoni silmis ilmselt lõin lihtsalt selle lõugava metsakolli maha. :) Ma ei hakka teda ümebr ka veenma. Naudin karjajuhi staatust :P.


No comments: