05 July, 2010

Suvekool Velisel

1.-4 juulil käisin Velisel kangakudumise suvekoolis. Suvekool on üks osa mu praktikast. Nelja päeva jooksul õppisin palju huvitavat. Alustasime neljapäeval kangastelgede kokkupanemisega ning käärisime ja rakendasime telgedele lõime. Reedel jätkasime lõime pealepanekut ning siduse tegemist. Lõime ja sidust sain teha nii kiri- kui maatelgedele. Hommikul käisme Sillaotsa Talumuuseumis, kus saime tutvuda suurrättide ja teiste tekstiilidega.

Maatelgede juures ametis :)

Laupäeval istusingi suurema osa ajast kiritelgede all ja sidusin vaheldajaid tallalaudade külge. Ise muidugi pinksalt jälgides valgeid ja ristikestega ruute ;). Õnneks oline kahekesi, nii et kui hätta jäingi, siis sain kohe nõu küsida. Kaks pead on ikka kaks pead ja sidus tuligi õigesti välja.


Õhtupoole jõudsin maatelgedel sõbakirjade kudumiseni. Pusserdasin mis ma pusserdasin, miskit tuli välja ka, kuid eks õhtul olin juba üsna väsinud.

Pühapäeval jätkasin sealt, kus pooleli jäin ehk siis sõbkirja mustritega. Maatelgedel sain proovida erinevaid mustreid kasutades labast ja ripsi. Lõpuks hakkasid mustrid kenasti välja tulema :). Teistel maatelgedel proovisin ka kududa. Seal oli peenem lõim ja tulemus teine. Tihedam.

Kõige viimasena sain kiritelgedel kudumist proovida. Lisaks labasele ja ripsile kudusin seal toimset pinda.

Enne koju tulekut tutvusin arvutitegledega.


Minu proovitööd:
*Viimased 2 mustririda (suurem on labases ja ripsis tehtud ja väiksem on labases ).

* Oranži ja rohelisega on minu tööproov.


Pildid Annely tehtud.

Veel pilte siin.

No comments: